Přesně před rokem se v Česku objevily první případy koronaviru. K zachycení prvních tří pozitivních vzorků došlo 1. března 2020. A zatímco řada evropských zemí může říci, že po roce má situaci pod kontrolou, Česko si první výročí začátku epidemie připomíná v chaosu. Nakažených i mrtvých rychle přibývá. Nemocnice jsou přeplněné. Vláda narychlo odvolává sliby otevírání obchodů a škol. Sousední země před námi zavírají hranice. Státu docházejí peníze na kompenzace. Ministři se mezi sebou hádají. Lze bez jakékoliv nadsázky říci, že právě dnešek je nejhorším dnem celé epidemie. Což je samo o sobě hrozné, ale ještě horší je, že stejná věta bude platit i ve dnech dalších. Jedeme z kopce. Co se děje? Jak k tomu došlo? A můžeme se ještě dostat z katastrofy ven?
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











