Lidí, kteří k cestování využívají sdílená auta, v Česku přibývá. K dopravě je nyní volí například ti, kdo dřív používali MHD. V té hrozí během koronavirové pandemie kvůli velké koncentraci lidí nákaza. Největší české carsharingové společnosti HoppyGo loni vzrostly výpůjčky o více než 80 procent, počet registrovaných uživatelů se zvýšil o polovinu a přesáhl sto tisíc. Sdílená auta si u ní mohou půjčit nejen ve velkých městech, ale téměř v celé zemi. 

"Řada uživatelů využívala zapůjčené vozy i pro cesty do práce místo veřejné dopravy," komentoval loňský rok šéf HoppyGo Robin Švaříček. Sdílení aut tak zažívá přesný opak toho, co dříve rostoucí veřejná doprava po celé zemi. Třeba pražský dopravní podnik aktuálně eviduje ani ne polovinu cestujících ve srovnání s obdobím před pandemií.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se