Na předměstí Paříže, v Pantinu, Lékaři bez hranici provozují více než dva roky centrum pro nezletilé uprchlíky bez doprovodu. Prošlo jím už téměř 2000 mladých lidí s průměrným věkem 16 let. "Nejprve zhodnotíme jejich zdravotní stav, případně je naočkujeme," uvedla v telefonickém rozhovoru Corinne Torreová, šéfka Lékařů bez hranic ve Francii.

V centru se zjišťuje, zda mají co jíst nebo kde složit hlavu. Často mají například žloutenku typu B, někdy i tuberkulózu. Mívají také zlomeniny nebo potíže se srdcem. "To jsme u jednoho chlapce řešili nedávno. Jedná se o velmi složité operace," říká.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se