Bez plně hrazené nemocenské pro lidi, kteří skončí v karanténě, se nemusí Česko vymanit ze současné koronavirové situace. Naopak podle odborníků hrozí úplná uzávěra české ekonomiky, která by se dotkla i průmyslu. Vláda v pondělí odsouhlasila nový návrh – na dva měsíce stoprocentní nemocenskou – který předložila sněmovně. Ta ale nakonec schválila, že lidé v nařízené karanténě budou dostávat k nemocenské příspěvek až 370 korun denně. 

S úpravou Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) souhlasila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Z konzultací podle ní vyplynulo, že pro stoprocentní nemocenskou by nebyla mezi poslanci podpora. Nynější předlohu teď dostanou k posouzení senátoři.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se