Bez plně hrazené nemocenské pro lidi, kteří skončí v karanténě, se nemusí Česko vymanit ze současné koronavirové situace. Naopak podle odborníků hrozí úplná uzávěra české ekonomiky, která by se dotkla i průmyslu. Vláda v pondělí odsouhlasila nový návrh – na dva měsíce stoprocentní nemocenskou – který předložila sněmovně. Ta ale nakonec schválila, že lidé v nařízené karanténě budou dostávat k nemocenské příspěvek až 370 korun denně.
S úpravou Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) souhlasila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Z konzultací podle ní vyplynulo, že pro stoprocentní nemocenskou by nebyla mezi poslanci podpora. Nynější předlohu teď dostanou k posouzení senátoři.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









