Nedávno se Česko dostalo na pokraj obchodní války s největší ekonomikou na světě, se Spojenými státy. Američané Česku pohrozili uvalením cel na vybrané české výrobky dovážené do USA, pokud Praha zavede zvláštní daň pro velké internetové společnosti, které jsou v drtivé většině případů americké. Česko by na ní jen letos vybralo 2,5 miliardy korun. Zákon už sice leží ve sněmovně, ale hrozbu celní války se nakonec nejspíš podaří odvrátit. Spojené státy se vrátily k jednáním o digitální dani na mezinárodní úrovni.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se