Nedávno se Česko dostalo na pokraj obchodní války s největší ekonomikou na světě, se Spojenými státy. Američané Česku pohrozili uvalením cel na vybrané české výrobky dovážené do USA, pokud Praha zavede zvláštní daň pro velké internetové společnosti, které jsou v drtivé většině případů americké. Česko by na ní jen letos vybralo 2,5 miliardy korun. Zákon už sice leží ve sněmovně, ale hrozbu celní války se nakonec nejspíš podaří odvrátit. Spojené státy se vrátily k jednáním o digitální dani na mezinárodní úrovni.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




