Bývalého prezidenta si vydržoval, současného vozil ve vlastním letadle. S premiérem měl uzavřenou tichou dohodu o neútočení. Jeho byznys prostupuje kritickou infrastrukturou celé země. Nejbohatší Čech Petr Kellner byl zosobněným důkazem, jak úzce je v Česku podnikání propojené s politikou. Pro Česko proto bude klíčové, co se stane s impériem PPF po Kellnerově tragické smrti.  

Kellnerův byznysový příběh byl vlastně cestou od momentu, kdy mu vztahy s politiky umožnily ve velkém stylu odstartovat, do bodu, kdy se sám stal klíčovou postavou politiky, aniž by v ní byl přímo vidět. V 90. letech dostal příležitost byznysově vyrůst na privatizaci České pojišťovny, načež tehdejší ministr financí Ivan Kočárník dostal místo v představenstvu firmy. Během 30 let pak dosáhla Kellnerova skupina takřka všudypřítomnosti, což je zřejmé už z letmého výčtu jejích tuzemských aktiv: O2, CETIN, Nova, CzechToll, Home Credit, Air Bank... Voláme s PPF, na internet se připojujeme s PPF, za dálnice platíme s PPF, díváme se na to, co uzná za vhodné PPF, půjčujeme si od PPF, ukládáme si peníze u PPF. Skupina má, s výjimkou situací, jako je současná pandemie, na život a finance průměrného Čecha větší vliv než vláda a celá exekutiva. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.