Od chvíle, kdy vláda v polovině loňského března poprvé zavřela restaurace či bary, už utekl více než rok. Hospodští nakonec z celého loňského roku mohli mít otevřeno pouze šest měsíců. Do problémů se kvůli tomu dostali jak majitelé restaurací, tak i jejich dodavatelé. Vizovická likérka Rudolf Jelínek nicméně i v loňském roce ovlivněném koronavirovou pandemií zůstala v zisku. Mohou za to mimořádné výnosy z prodeje majetku a hlavně výrazné úspory – firma loni propustila pětinu svých zaměstnanců.
Rudolf Jelínek loni vydělal 16,2 milionu korun čistého. V porovnání s rokem 2019 jde o pokles přibližně o 50 procent. „Uplynulý rok byl velice složitý, ale není to tak, že bych byl totálně zklamaný. Podnikání není jen o růstu, někdy jdete i dolů,“ říká pro HN generální ředitel společnosti Pavel Dvořáček.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



