Přestože ruské vakcíně Sputnik V chybí povolení od Evropské agentury pro léčivé přípravky, Bavorsko si už zajistilo 2,5 milionu jejích dávek. Dohodl se na tom bavorský premiér Markus Söder s ruskými úřady. Vakcína se bude v jeho zemi také vyrábět, v továrně společnosti R-Pharm v Illertissenu, kterou vlastní ruský miliardář Alexej Repik.

Výroba se v Německu chystala několik měsíců, rozběhnout by se měla v červnu nebo červenci. „Vyvineme k tomu veškeré úsilí,“ uvedl Alexander Bykov, jeden z topmanažerů R-Pharm. Podle něj se budou v Illertissenu vyrábět miliony dávek ročně.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se