Přestože ruské vakcíně Sputnik V chybí povolení od Evropské agentury pro léčivé přípravky, Bavorsko si už zajistilo 2,5 milionu jejích dávek. Dohodl se na tom bavorský premiér Markus Söder s ruskými úřady. Vakcína se bude v jeho zemi také vyrábět, v továrně společnosti R-Pharm v Illertissenu, kterou vlastní ruský miliardář Alexej Repik.
Výroba se v Německu chystala několik měsíců, rozběhnout by se měla v červnu nebo červenci. „Vyvineme k tomu veškeré úsilí,“ uvedl Alexander Bykov, jeden z topmanažerů R-Pharm. Podle něj se budou v Illertissenu vyrábět miliony dávek ročně.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





