Už déle než rok přispívá stát firmám na mzdy zaměstnanců, pro které nemají práci na plný úvazek. Přes podpůrný program Antivirus se vláda snaží předejít tomu, aby podniky v problémech začaly výrazněji propouštět. Jde však o dočasnou pomoc. Zhruba devět měsíců už vláda se zástupci firem a odborů jedná o zavedení takzvaného kurzarbeitu – zákona, který by současný program nahradil a státní příspěvek na mzdy zavedl trvale. Jeho schválení se až dosud protahovalo kvůli sporům ve vládě ohledně toho, jak by podpora měla vypadat. Nyní se ale povedlo najít kompromis.

Aktuální návrh podepsali zástupci obou vládních stran – předsedkyně sněmovního sociálního výboru Jana Pastuchová (ANO) a poslanec Roman Sklenák (ČSSD). Spoluautorkou je také komunistická poslankyně Hana Aulická-Jírovcová. Svůj pozměňovací návrh poslanci přidali k novele zákona o zaměstnanosti. Tu sněmovna v únoru odmítla právě kvůli sporům o podobu kurzarbeitu definitivně schválit a vrátila ji poslancům k přepracování. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.