Přestože ministerstvo školství umožnilo letos středním školám nabírat studenty bez přijímacích zkoušek, tisíce současných deváťáků se jim stejně nevyhnou. Kvůli koronavirové pandemii ale žáci ze 30 týdnů školního roku strávili v lavicích jen třetinu, většinu vyučování měli on-line. A mnozí se mohou obávat, že jim ke zkouškám chybí znalosti. Zvlášť když přijímačky budou už za necelé tři týdny. Sedmadvacetiletý student práv Radim Botek se proto rozhodl, že žákům s přípravou pomůže, a rozjel pro ně zdarma YouTube kanál Deváťák.

„Projdeme všechna důležitá témata,“ popsal svůj plán živého vysílání příkladů z matematiky i z češtiny. „Začínáme v pátek odpoledne. Další lekce budou téměř každý den, hlavně ve večerních hodinách,“ uvedl. Jednotlivé díly doučování budou trvat dvě až tři hodiny. „Pokaždé předem sdělím zadání příkladů a jejich zdroje. Žáci si je připraví, já během streamu vysvětlím řešení s dalším výkladem,“ prohlásil student Právnické fakulty Univerzity Karlovy.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.