Výrobce reprosoustav Acoustique Quality (AQ) vznikl jako projekt dvou studentů, kteří při studiu na VUT v Brně začali z dostupných součástek stavět vlastní audiosestavy. Dnes jde o největšího výrobce v Česku s deseti tisíci reprosoustav dodaných zákazníkům za poslední rok.

Firma se sídlem v Července u Litovle během jarní vlny pandemie patřila k těm, které byly v uzavřené zóně. I přes omezení provozu a zavření prodejen se ale produkty AQ prodávaly lépe než v roce 2019. Firma proto letos plánuje zdvojnásobit produkci. „Základem byla změna přístupu k chození do práce s nachlazením, zrušili jsme hraní si na hrdiny a byli opatrní,“ vysvětluje v rozhovoru pro HN šéf AQ Karel Svoboda.

Podle Svobody nás čeká zdražování elektroniky, protože výrobcům rostou náklady a nedostatek surovin se dotýká i reprosoustav. Do kategorie nedostatkového zboží se tak vedle čipů dostávají i kartonové krabice na balení hotových výrobků.

HN: O značce AQ se hodně mluvilo v souvislosti s karanténou Litovle, která se stala prvním ohniskem výskytu nového koronaviru v Česku. Jak se máte rok poté?

Firmě se daří. Lidé tráví doma mnohem více času. Nemohou moc cestovat, nemohou do restaurací, a tak se snaží zpříjemnit si pobyt doma. A mimo jiné investují i do audiotechniky. Ve srovnání s gastroprůmyslem si nemůžeme stěžovat.

Při karanténě jsem měl první telefon asi v šest hodin ráno od šéfa skladu. Volala mu kolegyně, že se nedostane na Červenku, protože ji nepustí přes Litovel. Chystal jsem si snídani a z okna jsem viděl světla aut na výpadovce, takže jsem tomu nechtěl věřit. Babiš říkal, že se nic takového v Česku nestane. Po druhém hovoru jsem si pustil počítač, a začalo to. První dva dny jsme jen přemýšleli, co budeme dělat. Do práce se dostala jen třetina lidí, většina dojíždí z oblasti mimo rezervaci, jak jsme oblasti v karanténě říkali. Situace byla nejednoznačná, ani jsme nevěděli, jestli můžeme pracovat. Nevěděli jsme, jak dlouho to bude trvat.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.