Výrobce reprosoustav Acoustique Quality (AQ) vznikl jako projekt dvou studentů, kteří při studiu na VUT v Brně začali z dostupných součástek stavět vlastní audiosestavy. Dnes jde o největšího výrobce v Česku s deseti tisíci reprosoustav dodaných zákazníkům za poslední rok.

Firma se sídlem v Července u Litovle během jarní vlny pandemie patřila k těm, které byly v uzavřené zóně. I přes omezení provozu a zavření prodejen se ale produkty AQ prodávaly lépe než v roce 2019. Firma proto letos plánuje zdvojnásobit produkci. „Základem byla změna přístupu k chození do práce s nachlazením, zrušili jsme hraní si na hrdiny a byli opatrní,“ vysvětluje v rozhovoru pro HN šéf AQ Karel Svoboda.

Podle Svobody nás čeká zdražování elektroniky, protože výrobcům rostou náklady a nedostatek surovin se dotýká i reprosoustav. Do kategorie nedostatkového zboží se tak vedle čipů dostávají i kartonové krabice na balení hotových výrobků.

HN: O značce AQ se hodně mluvilo v souvislosti s karanténou Litovle, která se stala prvním ohniskem výskytu nového koronaviru v Česku. Jak se máte rok poté?

Firmě se daří. Lidé tráví doma mnohem více času. Nemohou moc cestovat, nemohou do restaurací, a tak se snaží zpříjemnit si pobyt doma. A mimo jiné investují i do audiotechniky. Ve srovnání s gastroprůmyslem si nemůžeme stěžovat.

Při karanténě jsem měl první telefon asi v šest hodin ráno od šéfa skladu. Volala mu kolegyně, že se nedostane na Červenku, protože ji nepustí přes Litovel. Chystal jsem si snídani a z okna jsem viděl světla aut na výpadovce, takže jsem tomu nechtěl věřit. Babiš říkal, že se nic takového v Česku nestane. Po druhém hovoru jsem si pustil počítač, a začalo to. První dva dny jsme jen přemýšleli, co budeme dělat. Do práce se dostala jen třetina lidí, většina dojíždí z oblasti mimo rezervaci, jak jsme oblasti v karanténě říkali. Situace byla nejednoznačná, ani jsme nevěděli, jestli můžeme pracovat. Nevěděli jsme, jak dlouho to bude trvat.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.