Před několika málo dny tuniský útočník Džamíl Džuršín zabil ve městě Rambouillet kousek od Paříže policistku. Krátce před útokem sledoval videa s islamistickou tematikou. Předtím však nic nenasvědčovalo tomu, že se radikalizoval, neměl ani žádný záznam v rejstříku trestů. Do Francie přišel z Tuniska před 12 lety a od té doby v zemi pobýval nelegálně.

Islamističtí útočníci v posledních letech stále častěji útočí na policisty, vojáky nebo i učitele. Francouzská vláda proto nyní připravila nový protiteroristický zákon, který má přispět k lepšímu odhalování potenciálních útočníků. Předchozí protiteroristický zákon z roku 2015 je podle vlády příliš zaostalý a nereaguje na nástup nových technologií a sociálních sítí, které džihádisté využívají.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.