V historii České republiky je to vůbec poprvé, co od soudu odešel člověk obviněný z otravy volně žijících živočichů s trestem. Ochránci přírody to označují za přelomový rozsudek, který je důležitým signálem pro společnost a výstrahou pro všechny traviče. Prvenství patří strakonickému okresnímu soudu, jenž ve čtvrtek vynesl rozsudek v případu otravy dvou chráněných orlů mořských, kteří byli před dvěma lety nalezeni u rybníků v Mečichově na Strakonicku.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





