V historii České republiky je to vůbec poprvé, co od soudu odešel člověk obviněný z otravy volně žijících živočichů s trestem. Ochránci přírody to označují za přelomový rozsudek, který je důležitým signálem pro společnost a výstrahou pro všechny traviče. Prvenství patří strakonickému okresnímu soudu, jenž ve čtvrtek vynesl rozsudek v případu otravy dvou chráněných orlů mořských, kteří byli před dvěma lety nalezeni u rybníků v Mečichově na Strakonicku.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se