Po třech letech úvah a dohadů dali poslanci šanci návrhu manželství pro všechny, tedy tomu, aby mohli sňatek uzavřít dvě ženy nebo dva muži. Po čtyřhodinové debatě ve sněmovně pustili předlohu do dalšího kola, kterým je projednání ve výborech. Na podporu novely vystoupila například poslankyně hnutí ANO Karla Šlechtová, která se hlásí k lesbické orientaci. „Také bych byla ráda, kdybych se jednou vdala, a ne registrovala,“ řekla.

Sněmovna ale zároveň odhlasovala prodloužení lhůty, během níž musí výbory návrh projednat. A protože odsouhlasila 80 dní, není vůbec jisté, zda poslanci stihnou dojít ke konečnému rozhodnutí ještě před podzimními volbami.

Souběžně s návrhem, který vychází vstříc homosexuálním párům, sněmovna hlasovala také o tom, zda naopak v ústavě nezakotvit, že manželství je výlučně svazek muže a ženy. I tato předloha putuje do výborů k projednání v prodloužené lhůtě.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.