Pokud bychom brali pandemii jako prověrku lidstva čelit globálním problémům, tak nás v budoucnu nečeká nic dobrého. A to se lidé budou muset ještě vypořádat především s klimatickou změnou, na níž mají výrazný podíl. Bez alespoň nejnutnější globální spolupráce se pokus zastavit ohřívání planety nemůže podařit.
Vakcínový nacionalismus, tedy v zásadě přirozená snaha naočkovat nejprve obyvatele bohatých zemí, kde byly vakcíny vyvinuty, nebo zneužití vakcín jako geopolitické zbraně autoritářskými režimy Ruska a Číny ukazují, že lidstvo neumí přemýšlet v globálních souvislostech, i když jde o to nejcennější, co lidé mají – vlastní zdraví.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









