Pokud bychom brali pandemii jako prověrku lidstva čelit globálním problémům, tak nás v budoucnu nečeká nic dobrého. A to se lidé budou muset ještě vypořádat především s klimatickou změnou, na níž mají výrazný podíl. Bez alespoň nejnutnější globální spolupráce se pokus zastavit ohřívání planety nemůže podařit.

Vakcínový nacionalismus, tedy v zásadě přirozená snaha naočkovat nejprve obyvatele bohatých zemí, kde byly vakcíny vyvinuty, nebo zneužití vakcín jako geopolitické zbraně autoritářskými režimy Ruska a Číny ukazují, že lidstvo neumí přemýšlet v globálních souvislostech, i když jde o to nejcennější, co lidé mají – vlastní zdraví.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se