Na zahradě ruského velvyslanectví v pražském Bubenči se v pátek konala slavnostní ceremonie. Ruští diplomaté a jejich děti zde zasadili – údajně „na památku svého pobytu v pohostinné české zemi“ – sazenice stromů a růží.  „Doufáme, že rozkvetlá zahrada symbolicky zahájí novou prosperující fázi vztahů mezi našimi zeměmi, které nyní procházejí obdobím těžkých zkoušek,“ píše se také na facebookových stránkách ruského velvyslanectví. V sobotu na pražském letišti v Ruzyni přistál ruský speciál Iljušin 96-300 státní letecké společnosti Rossija a odvezl 54 ruských diplomatů do Moskvy. Letadlo se vrátilo do Česka ještě v pondělí a odvezlo zbytek pracovníků ruského velvyslanectví v Praze, kterým před měsícem česká strana předala výjezdní příkazy.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se