Věřitelé ČSA na pondělní schůzce odsouhlasili reorganizaci společnosti. Pátá nejstarší dosud fungující aerolinka na světě tak zachová provoz, podle vedení by díky tomuto kroku mělo dojít k záchraně firmy.

České aerolinie jsou v úpadku od března. Leteckou společnost zasáhla tvrdě koronavirová krize. Na rozdíl od jiných aerolinek v Evropě firma nedosáhla na žádnou státní pomoc a bez reorganizace by se společnost nejspíš ocitla v konkurzu a provoz by skončil.

„Dnes byl dosažen další významný milník v procesu záchrany společnosti a zajištění jejího dalšího rozvoje,“ uvedla mluvčí ČSA Vladimíra Dufková v tiskové zprávě. Podle ČSA i insolvenčního správce je zvolené řešení nejvýhodnější také pro věřitele, mezi které patří třeba Czech Airlines Technics, Česká spořitelna či cestující se zaplacenými, ale zrušenými letenkami. 

Návrh reorganizace si nechal vlastník vypracovat u poradenské společnosti Deloitte. Hospodářské noviny přináší shrnutí nejdůležitějších bodů.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.