Už dva roky se Čáslav a další města snaží vymoci poplatky, které jim měli odvádět provozovatelé skládek. Do sporu o více než miliardu korun ale vstoupila dvojice poslanců – Antonín Staněk z ČSSD a Jan Zahradník z ODS. Jejich pozměňovací návrh přidaný k tehdy schvalované novele o nakládání s odpady podle kritiků nahrává skládkařským firmám. Část senátorů proto problematickou část zákona napadla u Ústavního soudu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










