Už dva roky se Čáslav a další města snaží vymoci poplatky, které jim měli odvádět provozovatelé skládek. Do sporu o více než miliardu korun ale vstoupila dvojice poslanců – Antonín Staněk z ČSSD a Jan Zahradník z ODS. Jejich pozměňovací návrh přidaný k tehdy schvalované novele o nakládání s odpady podle kritiků nahrává skládkařským firmám. Část senátorů proto problematickou část zákona napadla u Ústavního soudu.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se