Jedna z největších odpadových firem na českém trhu AVE CZ se pustila do mnohamilionového sporu se státem. Nelíbí se jí, že musela zaplatit 107 milionů korun, které po ní žádala Česká inspekce životního prostředí. Má jít o rezervu na budoucí rekultivaci dvou skládek, které firma provozuje ve středních Čechách. AVE CZ totiž podle inspekce švindlovala při vykazování množství odpadu.

„Pravomocným rozhodnutím jsme přikázali doplatit finanční rezervy určené pro rekultivaci skládek a monitoring po ukončení provozu na vázané účty pro skládky Čáslav a Benátky,“ říká mluvčí inspekce Jiří Ovečka s tím, že verdikt potvrdilo ministerstvo životního prostředí jako odvolací orgán.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se