Minulý rok byly oddávací síně a známá svatební místa o poznání prázdnější než v posledních letech. Mnoho párů se nechtělo smířit s omezeními v době šíření koronaviru, případně se bály dalšího zpřísnění restrikcí. Obřady proto přesunuly na letošek. Počet dvojic, které se chtějí vzít letos, tak logicky narostl. Některá svatební místa jsou proto beznadějně zabraná. 

„V dubnu, kdy už byla situace kolem covidu lepší, jsme začali svatbu řešit. Docela naivně jsme čekali, že alespoň v září nějaký termín seženeme, ale tam, kde chceme, mají téměř plno už i příští rok,“ popisuje Klára Janáková z Pardubic, která se snoubencem plánuje svatbu ve stále populárnějších stodolách na venkově. 

Pro představu, kolik svateb ubylo: podle dat Českého statistického úřadu se za prvních 10 měsíců roku 2020 uskutečnilo v Česku 38 tisíc svateb, tedy asi o 10 tisíc méně než ve stejném období roku 2019. Už koncem loňského roku bylo jasné, že kdyby byl počet sňatků v listopadu a prosinci nadprůměrný, celkové úrovně předešlých let se už nedosáhne. „Spíše se nabízí přiblížení historickému minimu z roku 2013,“ řekla vloni v prosinci za statistický úřad Terezie Štyglerová. Tehdy Češi a Češky uzavřeli 43,5 tisíce sňatků.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.