Pětatřicetiletý Adam z Prahy před půl rokem omezil spotřebu masa. Bylo to v době, kdy měl covid a v karanténě mu bezmasá jídla vařila přítelkyně, vegetariánka. „Vzal jsem to jako příležitost vyzkoušet, jestli mi maso bude chybět. Teď ho zcela neodmítám, ale dávám si ho jen nárazově. Myslím, že obzvláště z ekologického hlediska má smysl maso aspoň občas vynechat,“ říká pracovník studia na filmové vizuální efekty.
Díky statisícům podobných lidí jsou různé sójové párky či rostlinné náhražky uzenin v Česku čím dál populárnější. Jen alternativ masa od potravinového kolosu Nestlé průměrný Čech za rok zkonzumuje více než Němec nebo Francouz.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








