Podle odborníků je v Česku 13 tisíc rodin s dětmi trpícími rakovinou či různými vzácnými chorobami. Přesto u nás není jediný lůžkový hospic pro dětské pacienty, kteří s vážnými nemocemi zápasí i několik let. Ondřej a Katarína Vlčkovi se to rozhodli změnit. Vlček proto vyčlenil 1,5 miliardy korun, které si vydělal jako šéf a akcionář antivirového Avastu, a na jaře je vložil do rodinné nadace, již založil se svou ženou, profesí lékařkou.

Hospic a dětské paliativní centrum vybudují v pražské usedlosti Cibulka do pěti let. Doplní tak podobné projekty chystané obdobnými organizacemi v Plzni a Brně. Charita manželského páru má přitom i další ambiciózní plány. O nich v rozhovoru pro HN mluví nová šéfka Nadace rodiny Vlčkových Ivana Plechatá, někdejší ředitelka neziskové organizace Sue Ryder, která se věnuje paliativní péči o seniory.

HN: Proč jste se přihlásila do výběrového řízení na šéfku nadace?

Seznámila jsem se s plány Vlčkových a zašla se podívat na Cibulku. No a pak jsem si vybavila, jak jsme před více než 20 lety řešili rekonstrukci pražského Michelského dvora, kde sídlí Sue Ryder. Ten byl tehdy podobně zdevastovaný, jako je dnes Cibulka. Nakonec jsem se rozhodla, že do toho půjdu právě proto, že jsem v projektu kolem Cibulky viděla spoustu styčných bodů se svou prací pro Sue Ryder. Ovlivnila mě i široká podpora, kterou má nadace Vlčkových u veřejnosti i odborníků.

HN: Jaké úkoly vám Vlčkovi v čele nadace dali?

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.