V dobách, kdy odtud vyplouvali korzáři napadat anglické a portugalské lodě, bylo bretaňské město Saint-Malo největším přístavem ve Francii. Socha nejslavnějšího kapitána, Roberta Surcoufa, tu u moře stojí dodnes. Přímo v historickém centru 45tisícového města, které patří k nejpopulárnějším turistickým destinacím Bretaně. Počet turistů se tu v sezoně blíží počtu obyvatel, ti si stěžují na návštěvníky využívající krátkodobé pronájmy. Radnice proto přijala plán, jak omezit služby, jako je Airbnb. „V určitou chvíli je třeba říct stop,“ uvedl starosta Gilles Lurton.

Bretaňské město se tak připojuje k řadě evropských míst, která se tento typ ubytování snaží regulovat. Problém řeší ve Francii stejně jako v Německu nebo v Česku. Důvodů je více. Krátkodobé pronájmy často vedou k rychlému nárůstu nájemného, které si starousedlíci nemohou dovolit a stěhují se pryč. Centra měst se pak mění ve skanzeny pro turisty.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.