Dva problémy jednou ranou hodlá řešit pražský magistrát. Vedení hlavního města si chce pronajímat byty, které jejich majitelé využívají na krátkodobé pronájmy. Město v tom vidí šanci, jak rozšířit svůj bytový fond, v němž není kvůli privatizacím z předchozích let dostatek bytů. Zároveň tak může omezit trh služeb typu Airbnb. Problémy s Airbnb sice nejsou kvůli útlumu turismu v důsledku koronavirové pandemie akutní, po jejím konci se ale mohou vrátit. Podle tento týden představené Strategie rozvoje bydlení Praha chce, aby v roce 2030 bylo ve městě maximálně pět tisíc bytů sloužících pro krátkodobé pronájmy. Tedy o více než polovinu méně než před pandemií.

„Plán je v pokročilém stadiu přípravy. Ještě během dubna bychom na radě hlavního města rádi projednali spuštění pilotního projektu,“ říká pražský radní pro bydlení Adam Zábranský (Piráti). V první fázi chce takto Praha získat 50 bytů, které by sloužily seniorům nebo lidem z azylových domů. Tedy skupinám lidí, které složitě hledají bydlení na komerčním trhu. Praha se dlouhodobě potýká s nedostatkem obecních bytů. Na jeden takový byt připadá 42 Pražanů. Ve Varšavě je to 22 lidí, v Berlíně 12 a ve Vídni devět.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.