Máme se o budoucnost naší země bát? Má se demokracie a byznys začít obávat o svou budoucnost? Je na čase být ve střehu a mají se začít do politiky zapojovat i ti, které to běžně nezajímá? Jinými slovy, pokud se vláda sestaví podle současných představ a podle svého programového prohlášení, je třeba se mít na pozoru před plížící se totalitou?
Je zcela legitimní, že nová vláda začne prosazovat svůj demokratický program, který vám bude třeba připadat protivný, nerozumný a nevhodný. Co však legitimní není, jsou útoky na samotné pilíře demokracie. A to začíná zprvu nenápadným omezováním otevřené a hlasité kritiky – ať už umlčováním hlasu občanské společnosti nebo verbálními útoky na veřejnoprávní média. A následuje jejich obsazení.
Co se dočtete dál
- Jak se plánuje omezit činnost neziskových organizací.
- Jaké kroky vedou k obsazování veřejnoprávních a soukromých médií.
- Jaký je obsah a dopad návrhů podobných „ruskému zákonu“ o registrech zahraničních agentů.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








