Téměř pět stovek nelegálních přistěhovalců drželo do tohoto týdne v centru Bruselu hladovku. Dva měsíce tak protestovali vůči tomu, že jim belgické úřady nechtěly udělit povolení k pobytu. Situace se navíc v posledních dnech ještě vyostřila, protože část lidí přestala přijímat i vodu a dvě desítky z nich musely být převezeny k okamžité hospitalizaci v obavě o jejich život. Belgická vláda nakonec migrantům ustoupila, nyní se ale obává dalších podobných případů.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









