Téměř pět stovek nelegálních přistěhovalců drželo do tohoto týdne v centru Bruselu hladovku. Dva měsíce tak protestovali vůči tomu, že jim belgické úřady nechtěly udělit povolení k pobytu. Situace se navíc v posledních dnech ještě vyostřila, protože část lidí přestala přijímat i vodu a dvě desítky z nich musely být převezeny k okamžité hospitalizaci v obavě o jejich život. Belgická vláda nakonec migrantům ustoupila, nyní se ale obává dalších podobných případů.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se