Premiér Andrej Babiš (ANO) v posledních týdnech varuje před údajně rostoucím počtem migrantů, kteří se snaží dostat do Evropy. „Bohužel ta čísla ilegální migrace stoupají, ten boj Evropy proti pašerákům není stále dostatečný,“ řekl v jednom ze svých videí na Facebooku. A dodal, že chce z ilegální migrace udělat téma Evropské rady, tedy summitu lídrů členských států Evropské unie. „Já v tomhle směru určitě oslovím kolegy a na příští Evropské radě to musíme vyřešit,“ uvedl Babiš.

Ohledně ilegální migrace je však aktivní hlavně italský premiér Mario Draghi. Nemluví o ní sice na sociálních sítích, ale před čtvrtečním a pátečním summitem lídrů zemí EU objel několik klíčových států, aby získal jejich podporu pro italský postoj. A ten se od toho českého dlouhodobě liší.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se