Využívání mocenské pozice v předvolební kampani je nikoli chutnou, ale vcelku běžnou praktikou. Fotíte se u otvírání staveb dálnic, které vznikly navzdory vám, bombardujete cílové skupiny penězi nás všech a tak dále. Ale to, co nyní předvádí ČSSD, je nový level. Ministryně Jana Maláčová a její poradce Matěj Stropnický vtrhli v čele kontroly inspektorů práce do fabriky, vyfotili se u toho, popsali konflikt s majitelem, opatřili to revolučním heslem „Férová práce“ – a šup s tím na sociální sítě. Překročili tak tenkou hranici mezi využitím mocenské pozice a jejím totálním zneužitím.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.

Komentáře ke článku

David Voňka 24.07.2021 17:32
Účast politiků na kontrole je naprosto nevhodná, z důvodů které pan Honzejk přesně popisuje. Jinak ale souhlasím s některými tezemi pana Stropnického. Je dobře, že máme zákoník práce a dodržování pravidel by mělo být důrazně a nestranně kontrolováno. Začíná mě unavovat, že při každé zmínce o právech zaměstnanců okamžitě někdo vykřikuje o bolševizmu.
23.07.2021 12:08
Neznám podmínky kontrolované závodu, opačné nemám důvod nevěřit, ze je vše v pořádku. Od toho tu je kontrola. Možná to dokonce i spadá do pole působnosti paní Maláčové. Akorát to načasování její aktivity je trochu moc průhledné. O důchodce “pečuje” ANO, tak se musím postarat o vykořisťované agenturní zaměstnance. Jaká velkorysost a nadšeni, ale proč to nebylo téma před rokem či dříve? No a Stropnický, bůh nás chraň nebo dopadneme jako na Slovensku s jejich vítězem voleb. Jedna strana druhá strana, výtah k moci pro bezpáteřní pseudoosobnosti, které mají par followeru na FB. Za lidi mluví výsledky, já jsem žádný v jeho CV nenašel .....
jp.straka 23.07.2021 09:36
Po tomhle člověk opravdu může jen doufat, že strana, jejíž je soudružka Maláčová členkou, se na podzim odsune na smetiště politických dějin...
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru