Kouř zahalil New York a další americká města na východním pobřeží. Jindy dobře viditelná silueta metropole se už podruhé během posledních sedmi dnů skryla do šedého závoje. Na vině jsou silné požáry, které už týdny sužují zhruba čtyři tisíce kilometrů vzdálený západ USA. Do New Yorku a dalších měst na východě kouř doputoval především z Oregonu a Kalifornie, kde hoří už týdny. Úřady v New Yorku varovaly obyvatele před zhoršenou kvalitou ovzduší. Vědci se domnívají, že sílu a rozsah požárů posilují klimatické změny. 

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se