Pro guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka není problém monotónně odvyprávět prezentaci o stavu ekonomiky, k tomu zodpovědět pár dotazů a přitom dostat devizový trh do varu. Dnes se mu to povedlo tím, že během svého vystoupení postupně zesiloval poselství „jestřábi v bankovní radě sílí“. Jasně potvrdil, že zvyšování sazeb nekončí, a korunu tomu nasadil v samém závěru tiskové konference, kdy zmínil, že někteří jeho kolegové nebyli daleko přijetí argumentů mluvících pro dvojitý „hike“. Reposazba by tak skočila na celé jedno procento a byla by tak nejvyšší široko daleko, což by korunu ve srovnání s eurem i jinými měnami zatraktivnilo. Traderům stačí náznak, takže Rusnokova slova zařídila, aby koruna smazala předchozí ztráty a zamířila pod úroveň 25,40 za euro.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









