Koudelka bude zastupovat sám sebe. Tak lze interpretovat nečekané řešení, které zvolil premiér Andrej Babiš (ANO) pro vedení Bezpečnostní informační služby (BIS). Vláda na jeho návrh v pondělí pověřila dosavadního šéfa této zpravodajské služby Michala Koudelku, aby od poloviny srpna jejího ředitele dočasně „zastupoval“. Definitivní rozhodnutí, kdo povede civilní kontrarozvědku dál, udělá až nový kabinet, který vzejde z říjnových voleb.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se