Všichni Izraelci starší 50 let se mohou nechat očkovat třetí dávkou vakcíny proti covidu-19. Rozhodla o tom vláda v reakci na stoupající počet lidí, kteří kvůli tomuto onemocnění musí do nemocnice. „Máme tam teď asi 550 těžce nemocných. Z toho 90 potřebuje ventilátor, přičemž ještě před měsícem to bylo jen 10 lidí. Tato čísla bohužel dál porostou,“ řekl profesor Cyrille Cohen, šéf střediska imunoterapie na Bar-Illanově univerzitě a poradce izraelského ministerstva zdravotnictví deníku Ouest-France.

Ministerstvo odhaduje, že pokud by stát nepodnikl žádné kroky, v září by mohlo na intenzivní péči skončit asi 2500 lidí. Izraelské nemocnice mají jen poloviční kapacitu a zdravotnictví v zemi by mohlo zkolabovat.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se