Pokud má prezident Miloš Zeman nějaké důkazy, že Bezpečnostní informační služba (BIS) neoprávněně používá odposlechy či „fízluje“ ústavní činitele, měl by je předložit. Buď poslanecké komisi pro kontrolu BIS, případně Senátu či policii. Na dotaz HN to sdělil místopředseda poslanecké kontrolní komise BIS Robert Králíček (ANO).
Zeman v úterý v rozhovoru pro Parlamentní listy uvedl, že by se BIS „neměla zabývat některými odposlechy, protože to jí nepřísluší“. Údajně se měly týkat lidí na vysokých státních postech. Další informace prý sdělí Blesku. Tuzemská kontrarozvědka by také neměla podle Zemana „fízlovat ústavní činitele“, protože by mohli být vydíratelní.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









