Po šesti letech od výbuchů v muničním skladu ve Vrběticích na Zlínsku se tamější obyvatelé dočkali nároku na odškodnění. Senátoři včera schválili zákon, který lidem z okolních vesnic umožní požadovat dohromady téměř 700 milionů korun. Ucházet se o peníze mohou jak obyvatelé, tak i obce a Zlínský kraj. Kompenzace získají Vlachovice, jejichž součástí Vrbětice jsou, dále Bohuslavice nad Vláří, Haluzice, Lipová a Slavičín.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






