Po šesti letech od výbuchů v muničním skladu ve Vrběticích na Zlínsku se tamější obyvatelé dočkali nároku na odškodnění. Senátoři včera schválili zákon, který lidem z okolních vesnic umožní požadovat dohromady téměř 700 milionů korun. Ucházet se o peníze mohou jak obyvatelé, tak i obce a Zlínský kraj. Kompenzace získají Vlachovice, jejichž součástí Vrbětice jsou, dále Bohuslavice nad Vláří, Haluzice, Lipová a Slavičín.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se