Ve čtvrtek to byl první den, co se z kábulských ulic neozývala střelba. Od neděle, kdy Tálibán vstoupil do afghánského hlavního města a obsadil prezidentský palác, se přitom rány ze zbraní ozývaly neustále. Ve městě panuje chaos. Děti nechodí do školy, lidé zase do práce. Všichni mají strach z toho, jak se situace vyvine. „Nevíme, co se bude dít. Tálibánci sice říkají, že omilostní všechny vojáky a občany, kteří pracovali pro vládu, ale jestli to tak bude, nevíme,“ popisuje v rozhovoru s HN Esmat W. ze svého kábulského bytu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se