Zatímco my se bojíme, právem, další vlny koronaviru, stejní lidé jako my se v Afghánistánu bojí mnohem, mnohem horšího konce léta. Zatímco my se obáváme tak maximálně zavřených divadel, koncertních sálů nebo restaurací, v Afghánistánu se bojí o holé životy. Ve srovnání s lidmi tam máme tady opravdu luxusní problémy. Myslím, že se tomu odborně říká problémy prvního světa.

Nicméně Afghánistán se stává dalším významným milníkem kolapsu ideálů Západu. Dvacet let na transformaci společnosti, to už je skoro srovnatelné s těmi našimi třiceti lety postkomunistickými. A teď si představte, že se to vše má vrátit nazpátek. A to naše totalita, jakkoli byla hrozná, byla stále nic ve srovnání s totalitou, která čeká Afghánistán. Veřejné mlácení, sekání rukou, kamenování, popravy, tupení žen, o zákazu hudby, tance a o pálení zábavních parků nemluvě. Věřit Tálibánu, že bude jiný, je asi jako věřit alkoholikovi, který má sám nerušeně a zadarmo k dispozici celou hospodu i s barem.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.