Na sociálních sítích se objevují otázky, jak by u nás ve volbách uspěl Tálibán. Vypadá to jako legrace, protože kdybychom dali jen na vnější stránku prezentace, tak je jasné, že vousáči s kalašnikovy by u nás příliš nezabodovali. Ale pokud se podíváme na hodnoty a programová východiska, najednou získává otázka racionální jádro.

Tálibánci jsou odpůrci Západu, bojují se Severoatlantickou aliancí, pohrdají Evropskou unií. Jsou zastánci tradičních hodnot, u nás by se řeklo „normálního světa“. V praxi to znamená, že se staví proti tomu, čemu se tady říká progresivismus. Tedy proti rozšiřování práv sexuálních menšin či většímu zastoupení žen ve veřejném prostoru. Také klimatická změna je jim úplně ukradená, neb v koránu se o ní nic nepíše, takže neexistuje.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.