Zaplněné světové přístavy, abnormální poptávka po zboží a šponující se ceny dopravy na absolutní maxima znervózňují jak prodejce zboží, tak přepravce. Vnímá to i Dušan Jamný, šéf tuzemské přepravní společnosti Czechoslovak Ocean Shipping. „Není to logické. Ale je to tím, že se na nás stále řítí pozdržená poptávka. Navíc všechny státy začaly vydávat covidové peníze,“ tvrdí v rozhovoru pro HN šéf spediční firmy.

Podnik pro své klienty, především z Česka a Slovenska, zajišťuje přepravu nejrůznějších druhů zboží po moři a vodních tocích, silnicích, železnicích nebo letadly. Zároveň pronajímá a prodává přepravní kontejnery a obstarává další zasílatelské služby, jako je například proclení. 

Jamného společnost tradicí navazuje na někdejší Československou námořní plavbu (ČSNP), která vznikla v roce 1959 a provozovala vlastní lodě. Czechoslovak Ocean Shipping založená v roce 1999 žádná plavidla nemá a přepravu klientům zajišťuje přes velké rejdaře. 

ČSNP přitom podle Jamného bylo menším rejdařstvím. A právě ta to mají v současném světě velmi těžké. „Vybudovat rejdařství z nuly je nyní velmi složitá záležitost,“ říká šéf společnosti, jejíž obrat se za prvních sedm měsíců tohoto roku vyhoupl až na rekordních 838 milionů korun.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.