Každý slibuje nesmysly, které se nedají zkontrolovat. Já mám reálný slib. Z mého poslaneckého platu nechám v Plzni na náměstí vyčepovat lidem pro radost cisternu piva, oznámil zkraje tohoto měsíce místopředseda Svobodných Jan Dočekal. Pražský komunální politik, který se před lety živil jako pořadatel kulturních akcí, je teď lídrem pravicové trojice Trikolóra, Svobodní, Soukromníci v Plzeňském kraji. A spojením s tradičním symbolem kraje – pivem – se tak snaží měsíc před volbami zvrátit zatím nepříznivě se vyvíjející preference jeho trojice stran.

„To je stejná trapnost, jako když někdo před volbami rozdává párky nebo točí zmrzlinu. Když se do sněmovny dostane, ať si ten soudek narazí. Ale na to nachytá tak pět lidí,“ dobírá si Dočekala muž stojící na zcela opačné straně politického spektra, komunistický poslanec a lídr v Plzeňském kraji Jiří Valenta.

Jinak ale uznává. „Pravice to u nás v kraji umí. Je to asi nejpravicovější kraj v republice hned po Praze,“ tvrdí Valenta. A není daleko od pravdy. Pokud si pravicové strany mohou v některém z krajů v letošních sněmovních volbách věřit, Plzeňský je mezi prvními.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se