Pašeráci cigaret a jiných tabákových výrobků jsou zvyklí vydělávat miliardy. Uzavírky hranic a hraniční kontroly zavedené kvůli šíření covidu-19 jim ale jejich činnost výrazně ztížily. Kamionů nejezdilo tolik jako dříve a navíc jejich řidiči odmítali pracovat, aby nemuseli v cizině do karantény a mohli se vrátit domů. Do nelegálních továren na výrobu cigaret se také nemohli dostat zaměstnanci.

„To byl pro organizovaný zločin zásadní problém, protože i když měl v továrně tabák, filtry i všechny potřebné stroje, chyběli lidé, kteří by je obsluhovali,“ řekl v rozhovoru pro HN Howard Pugh, který do loňska v organizaci Europol vedl jednotku zaměřenou na odhalování podvodů se spotřebními daněmi. V rámci Europolu spolupracují členské země Evropské unie v boji proti organizovanému zločinu.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.