Média, sociální sítě i hospody všech cenových skupin jsou plné debat o tom, kdo bude absolutním vítězem voleb. Je to pochopitelné, souboj o prvenství je vždy atraktivnější než cokoliv jiného. Máme to zakořeněné už od dob antických olympijských her, kdy se oceňovali jen vítězové; kdo byl na dalších místech, už bylo každému fuk. Funguje to všude. Třeba Gagarina nebo Armstronga si pamatuje každý, ale kdo byl druhý v kosmu či na Měsíci, to musíme dlouze lovit z paměti (byli to Titov a Aldrin). Takže se logicky i nyní primárně bavíme o tom, jestli vyhraje Babiš, Bartoš, nebo Fiala. Kdo bude vzadu, nás moc nezajímá a nebaví.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.


