Média, sociální sítě i hospody všech cenových skupin jsou plné debat o tom, kdo bude absolutním vítězem voleb. Je to pochopitelné, souboj o prvenství je vždy atraktivnější než cokoliv jiného. Máme to zakořeněné už od dob antických olympijských her, kdy se oceňovali jen vítězové; kdo byl na dalších místech, už bylo každému fuk. Funguje to všude. Třeba Gagarina nebo Armstronga si pamatuje každý, ale kdo byl druhý v kosmu či na Měsíci, to musíme dlouze lovit z paměti (byli to Titov a Aldrin). Takže se logicky i nyní primárně bavíme o tom, jestli vyhraje Babiš, Bartoš, nebo Fiala. Kdo bude vzadu, nás moc nezajímá a nebaví.  

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se