Ovcí na českých a moravských pastvinách ubývá. Jen za posední rok to bylo o deset procent. Důvodů je podle chovatelů hned několik. Poklesl zájem o skopové maso, vlnu v Česku není kde zpracovat a mnohé zemědělce, zejména v pohraničí, odrazují i množící se útoky vlků. 

Podle údajů Českého statistického úřadu se k 1. dubnu chovalo v tuzemsku 183 145 ovcí, což bylo meziročně o zmíněnou desetinu méně. Ještě v roce 2018 jich bylo o 36 tisíc více a v roce 2015 dokonce o 50 tisíc více. Před šesti lety vlastně vyvrcholil ovčí „boom“, který začal na počátku tisíciletí. Tehdy čítala stáda ovcí v Česku jen 84 tisíc kusů, což byla pětina stavů z roku 1990. V posledních letech se ale situace zase otočila.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.