Necelý měsíc před volbami schválila vláda další peněžní dárek pro lidi. Po navýšení důchodů o 300 korun, které prošlo v létě, schválil teď kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) navýšení odměn pro zaměstnance krajských hygienických stanic. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) navíc doufá, že ještě do konce září zvládne prosadit plošné navýšení odměn pro státní zaměstnance o tři tisíce korun měsíčně. Pro svůj návrh ale ještě bude muset hledat podporu uvnitř koalice. Navíc už teď čelí kritice opozičních poslanců. Peníze vláda uvolňuje v době, kdy hospodaření státního rozpočtu skončilo na konci srpna deficitem ve výši 298,1 miliardy korun.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se