Předseda ČSSD Jan Hamáček za sebou nemá příliš úspěšný rok. Před poslaneckými kolegy se mu nepodařilo věrohodně vysvětlit chystanou cestu do Moskvy v době, kdy se zjistilo, že za výbuchem muničního skladu stojí ruští špioni. Spolustraníci mu vytýkali „posluhování“ ANO a voličům se zase nelíbilo, že do vysokých funkcí dosadil lidi s pošramocenou pověstí, jako je třeba exhejtman Michal Hašek. „Pokud máme ve volbách uspět, nemůžeme ztrácet čas tím, že budeme diskutovat o tom, co kdo dělá špatně,“ vysvětluje Jan Hamáček důvody, proč výrazně zasáhl před volbami do kandidátek a dosadil tam i přes odpor regionů své lidi.

HN: Bylo podle vás správné tak výrazně zasáhnout do kandidátek před volbami? Podle předvolebních průzkumů si to voliči nemyslí, nezdá se vám?

Sestavování kandidátek není otázka průzkumů, jsou to dozvuky obecného poklesu popularity vlády ke konci covidové epidemie. Co jsem viděl poslední průzkumy, trend se otáčí a situace se zlepšuje. Jsem přesvědčen, že velmi rychle bude mít sociální demokracie přes pět procent, jsem optimista a věřím, že na konci tohoto příběhu bude sociální demokracie ve sněmovně.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se