Často se zdá, že žijeme v zemi, která je tak trochu „Potěmkinovým státem“. Máme vlastně skoro na všechno zákony, pravidla a instituce, ale skoro nic nefunguje. Ukázalo se to třeba na začátku pandemie, kdy jsme nejen neměli prakticky žádné použitelné plány (ačkoliv samozřejmě dle pravidel být měly) a úřad, který by měl mít v malíčku data  právě o těchto situacích, je neměl. S těmi, která měl, neuměl pracovat, a dokonce si pohrával s myšlenkou, že je bude utajovat.

Máme již desítky let platící koncepce bezpečnosti na železnici, ale pak se ukáže, že na trati, kde jezdí mezinárodní expres, stačí, když se mašinfíra špatně podívá z okna, a může dojít k tragické nehodě. Máme státní regulaci telekomunikací a zároveň jedna z nejdražších dat na světě. V pandemii jsme občas zavedli významná omezení, v (bohužel nepříliš úspěšné) snaze ochránit aspoň nějaké životy, ale záhy se ukázalo, že nejenže část lidí pravidla ignoruje, ale i to, že stát neví, jak je kontrolovat a vynutit. Máme též mnoho zajímavých koncepcí potřebných reforem vzdělávání, které leží bezpečně na dnech ministerských šuplíků.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.