Zajít si po práci do kina na nejnovější filmový trhák, k tomu si koupit popcorn a velký kelímek s pitím. Čeští fanoušci filmu se letos museli na více než pět měsíců bez této zábavy obejít. Poprvé se kina divákům otevřela až koncem května. Prvotní čísla vypadala hrozivě – první víkend si vstupenku do kina koupilo méně než pět tisíc diváků, což je zhruba o třetinu méně než na začátku loňského května, kdy se kina otevřela po první vlně pandemie. K radosti provozovatelů kin se ale situace zlepšila. 

„V posledních několika týdnech, potažmo měsících, zaznamenala kina jasně viditelný trend návratu diváků do sálů. Už v letošním červenci přišlo o 50 procent více diváků než během loňského července, ale stále o 40 procent méně než v předcovidovém červenci roku 2019,“ říká předseda Asociace provozovatelů kin Martin Pošta. 

Od poloviny června do konce srpna přišlo v Česku do kina  přes tři miliony lidí, uvádí Jan Bradáč, šéf multikin CineStar a distribuční společnosti Falcon. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.