V hnutí ANO představuje po odchodu mnoha tváří v čele s někdejším brněnským primátorem Petrem Vokřálem tak trochu jiný hlas. Zatímco jeho spolustraníci už mluví o tom, že si umí představit příští vládu s SPD, hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák je k této variantě kritický. A naopak dává najevo, že by po volbách raději viděl středopravicový kabinet ANO s ODS. V Deníku N dokonce naznačil, že se o tom baví i s některými lidmi z vedení ODS. Hospodářským novinám ale teď přiznal, že šlo o nedorozumění a o nikoho z vedení ODS nejde.

„Jednám s lidmi, které znám v našem kraji a kteří mají přesah do národní politiky,“ říká neurčitě muž, kterého k podobným slovům vede to, že ve svém kraji sestavil širokou koalici. Kromě taktéž vládní ČSSD v ní figurují i strany, které na celostátní úrovni utvořily koalici Spolu a chtějí ANO u moci nahradit – ODS, KDU-ČSL a TOP 09.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se