Předseda volebního senátu Nejvyššího správního soudu Tomáš Langášek je vedle Pavla Simona a Kateřiny Šimáčkové jedním ze tří kandidátů na místo soudce Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. V rozhovoru pro HN mluví o tom, kdy by mohlo být jasno o novém zástupci Česka v této prestižní instituci, i o tom, jak jeho senát řeší vládní pandemická opatření.

HN: Máte za sebou čerstvě slyšení kvůli kandidatuře k soudu ve Štrasburku. Jak výběr nástupce Aleše Pejchala probíhá?

Slyšení se třemi kandidáty za Českou republiku proběhla minulý týden v Paříži. Oproti standardním zvyklostem jsme dopředu dostali informaci, že se toto interview prodlouží z 30 na 45 minut kvůli tomu, že se odehrávalo v hybridní formě. Část členů výboru se připojila vzdáleně. Otázky padaly takřka výhradně k agendě štrasburského soudu, jeho judikatuře nebo se týkaly strukturálních problémů, před kterými tento soud stojí. Netýkaly se prakticky vůbec mé dosavadní kariéry.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.