Tématem německých voleb se stal kůň. Jistý fotograf z předměstí Schmallenbergu na západě Německa potřeboval odeslat data do tiskárny vzdálené 10 kilometrů. A protože internetové připojení je v Německu notoricky špatné, pojistil se – fotky stáhnul na DVD a požádal přítele, aby je do tiskárny zavezl na koni. Kůň se na cestu vydal ve stejnou chvíli, kdy fotograf na svém počítači zmáčkl odeslat. A do cíle dorazil dřív. „Koně se opět stali konkurenceschopní,“ glosoval to analytický server Eurointelligence.

Německo je bohatou a úspěšnou zemí, ale pandemie ukázala, že i ono má zásadní problémy. Jde například o podceněnou digitalizaci, která je, spolu s bojem proti změnám klimatu, hlavním tématem nedělních parlamentních voleb. Kancléřka Angela Merkelová (CDU) v nich už nekandiduje a po 16 letech v úřadě skončí, i když je stále nejpopulárnější německou političkou. „Němci se za vlády Merkelové dostali do určité pasti spokojenosti. Byli tak strašně úspěšní v tom analogovém světě, že se jim z něj nechtělo,“ komentuje to pro HN mimo záznam vysoce postavený český diplomat, který se Německem zabývá.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.