Bytovou krizi zmiňují ve svých programech snad všechny strany, které to s říjnovými volbami myslí vážně. Premiér Andrej Babiš nyní přestal propagovat továrnu na stavbu modulárních bytů a zhlédl se ve státní výstavbě pro své zaměstnance. A také v podpoře družstev, jejichž hlavním úkolem by bylo hlídat, aby si stavebníci nebrali z developmentu – jeho slovy – gigantické marže, čímž by se prý zlevnila výstavba o celou třetinu.

V praxi něco podobného existuje už dnes, až na to, že si v celé České republice na podobnou výstavbu troufl počet družstev, který se dá spočítat na prstech jedné ruky. Hlídání staveb je totiž kapku jiná profese než družstevnictví, navíc v současných časech, kdy jednotlivé stavební materiály zdražují o desítky i stovky procent. 

Koalice Spolu sází na rychlou výstavbu, a to až čtyřiceti tisíc bytů za rok. Opomiňme na chvilku stávající zkostnatělou byrokracii a nechuť úředníků cokoliv povolovat. Problém jsou i místní politici včetně těch z koalice Spolu, kteří velmi dobře vědí, že jakákoliv nová výstavba naráží na prudký odpor obyvatelů té staré.

A čtyřicet tisíc nových bytů ročně vzniklých v liduprázdných končinách Broumovského výběžku, jihočeských hvozdů či na horských výšinách, kde by proti tomu zjevně neprotestovalo „obydlené“ okolí,  ale zcela určitě ekologové i turisté, by problém s nedostupným bydlením ve velkých městech nevyřešilo.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.